„Zakątek Małego Odkrywcy” – wygrany projekt z Fundacji PZU

Koordynatorami (autorkami) projektu są: Ewa Zielińska, Joanna Jawny, Regina Krzych

Głównym celem projektu było stworzenie przestrzeni przyjaznej dzieciom, która pozwala na rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz inspiracji przyrodą.

W ramach projektu wyrównany został teren pod dodatkowe miejsce zabaw dla dzieci i miejsce bezpośredniego działania, doświadczania kontaktów z przyrodą.

W projekcie zaplanowano również zakup kuchni błotnej, która pozwali dzieciom na doświadczanie zapachów, materiałów, konsystencji, dźwięków. Rozwinie małą motorykę, dzięki takim czynnościom jak przesypywanie, wlewanie czy ugniatanie. Ponadto to świetna przestrzeń do kształtowania umiejętności współpracy w grupie, rozwinie również umiejętności językowe i komunikacyjne dzieci, które podczas zabawy chętnie mówią o tym, co robią, opowiadają o swoich przepisach kulinarnych, dzielą się i wymieniają pozyskanymi składnikami i prezentują swoje przyrodnicze eksperymenty.

Wolontariusze: Ewa Zielińska, Joanna Jawny, Regina Krzych, Anna Wach, Joanna Mazur, Beata Gil, Karolina Kołodziej, pracownicy przedszkola i PZU

Serdecznie dziękujmy za pomoc Pani Justynie Łepcio i Pani Katarzynie Drozd z PZU Lubaczów