Grupa V – Spotkanie z ratownikami medycznymi

We wtorek 28 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu– Pana Artura Puźniaka oraz Pana Damiana Kubiszyna.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Ponadto przedszkolaki nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi oraz obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały baloniki w postaci napompowanej rękawiczki. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszym Gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola.