Wizyta w Miejskim Domu Kultury na spektaklu teatralnym pt. „Ach, ta Pippi”

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie na spektakl pt. ,,Ach, ta Pippi” zaprezentowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

W spektaklu mieliśmy okazję zobaczyć bardzo ciekawą historię małej Pippi, dzięki której poznaliśmy prawdziwą siłę przyjaźni. Przekonaliśmy się, jak cudownie można spędzać czas w grupie rówieśników. Główna aktorka Pippi ukazała Nam również niezwykłą miłość do zwierząt, z którymi miała świetny kontakt.

Była to nasza pierwsza wizyta na spektaklu w tym roku szkolnym, ale zapewne nie ostatnia, gdyż zadaniem naszego przedszkola jest tworzenie dzieciom sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, którą najlepiej i najpełniej dzieci odkrywają poprzez aktywny udział w przedstawieniach teatralnych i spotkaniach ze „sceną i aktorem”.